Zuhause / Microcontrollers / XC2287M104F80LAAKXUMA1
minImg
XC2287M104F80LAAKXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2287M104F80LAAKXUMA1
Beschreibung:
IC MCU 16/32B 832KB FLSH 144LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 50K x 8
Number of I/O 118
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
EEPROM Size -
Series XC22xxM
Program Memory Size 832KB (832K x 8)
Data Converters A/D 24x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V