XC6201P462PR-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC6201P462PR-G
Paket:
SOT-89
Beschreibung:
IC REG LINEAR 4.6V 250MA SOT89
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89
Control Features -
Series -
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.6V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 200mA