XC6501B2017R-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC6501B2017R-G
Paket:
4-USPN (0.90x1.2)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2V 200MA 4USPN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 18 µA
PSRR 50dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-USPN (0.90x1.2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XDFN
Protection Features Over Current
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2V
Voltage Dropout (Max) 0.43V @ 200mA