XC6702DC81ER-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC6702DC81ER-G
Paket:
6-USPC (1.8x2)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 12.8V 300MA 6USPC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
PSRR 65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPC (1.8x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 12.8V
Voltage Dropout (Max) 0.81V @ 100mA