XC9142E26C0R-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9142E26C0R-G
Beschreibung:
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Package / Case 6-XFBGA, WLBGA
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.6V