XC9148A33DER-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9148A33DER-G
Paket:
6-USPC (1.8x2)
Beschreibung:
IC REG BOOST 3.3V 1.4A 6USPC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 1.4A
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPC (1.8x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Series -
Function Step-Up
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V