XS218B4PBM12
Schneider Electric
Produkt-Nr.:
XS218B4PBM12
Hersteller:
Schneider Electric
Beschreibung:
INDUCTIVE 24VDC PNP NC NONFLUSH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65, IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.63" (16mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series XS
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V