XS508BLPAM12
Schneider Electric
Produkt-Nr.:
XS508BLPAM12
Hersteller:
Schneider Electric
Beschreibung:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.059" (1.5mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M8
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V