XSDA500519
Schneider Electric
Produkt-Nr.:
XSDA500519
Hersteller:
Schneider Electric
Beschreibung:
INDUCTIVE SENSOR 264VAC 500MA XS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 2.362" (60mm)
Output Type NC/NO, 2-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator No Indicator
Series XS
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12VAC ~ 240VAC