XT424012
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
XT424012
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V
Auf Lager : 137
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 400VAC - Max
Contact Rating (Current) 8 A
Termination Style Plug In
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series XT, SCHRACK
Operate Time 9 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC