ZCC106S0MF16RR
ANGA POW
Produkt-Nr.:
ZCC106S0MF16RR
Hersteller:
ANGA POW
Beschreibung:
Minimum discharge voltage 2.5V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 3.8 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Series ZCC, Lithium Carbon Capacitor
Package / Case Radial, Can
Mfr ANGA POW
Capacitance 10 F