ZUSAS70FDA040
USA Sealing
Produkt-Nr.:
ZUSAS70FDA040
Hersteller:
USA Sealing
Beschreibung:
Silicone O-Ring - Dash 040 - Pac
Auf Lager : 38
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -62°C ~ 232°C
Diameter - Inside 2.864" (72.75mm) 2-7/8"
Width / Cross Section 0.070" (1.78mm) 1/16"
Color Red
Dash Number -040
Cross Section Shape Round
Material Silicone
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 3.004" (76.30mm) 3"