Hogar / Coaxial Cables (RF) / 0024A0024-9X-CS3241
minImg
0024A0024-9X-CS3241
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
0024A0024-9X-CS3241
Descripción:
COAX CABLE-HIGH PERFO
Guía del usuario
Operating Temperature -
Usage -
Cable Type Twinaxial
Dielectric Material Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
Shield Type Braid
Shield Material Aluminum; Copper, Tinned
Dielectric Diameter 0.054" (1.37mm)
Jacket (Insulation) Material Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
VoP, Velocity of Propagation 76
Series CHEMINAX
Shield Coverage 90%
Cable Group -
Length -
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19 Strands / 36 AWG
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color White
Features -
Package Bulk
Impedance 100 Ohms
Jacket (Insulation) Diameter 0.149" (3.78mm)