01R5N1R5C160CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
01R5N1R5C160CT
Descripción:
CAP CER 1.5PF 16V C0G/NP0 01005
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1.5 pF