0201DS-2N4XJEW
Coilcraft
Producto No:
0201DS-2N4XJEW
Fabricante:
Coilcraft
Paquete:
0201
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RF INDUCTOR, CERAMIC CORE, 5/10%
En stock : 5101
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 35 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Current Rating (Amps) 620 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 82mOhm Max
Inductance 2.4 nH
Series 0201DS
Type Wirewound
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 13GHz