Hogar / Tape / 0.25-5-F9460PC
minImg
0.25-5-F9460PC
3M (TC)
Producto No:
0.25-5-F9460PC
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 1/4"X 5YDS
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polycoated Kraft Liner
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Thickness 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Series VHB™ F9460PC
Length 15' (4.6m) 5 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 0.25" (6.35mm) 1/4"