0402B182M250CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
0402B182M250CT
Descripción:
CAP CER 1800PF 25V X7R 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1800 pF