0402DC-18NXJRW
Coilcraft
Producto No:
0402DC-18NXJRW
Fabricante:
Coilcraft
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 18NH 1.1A 137.9MOHM SM
En stock : 4734
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 68 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 137.9mOhm Max
Inductance 18 nH
Series 0402DC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.59GHz