0402DC-3N6XJRW
Coilcraft
Producto No:
0402DC-3N6XJRW
Descripción:
FIXED IND 3.6NH 2.05A 46MOHM SMD
En stock : 6708
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 68 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 2.05 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 46mOhm Max
Inductance 3.6 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 13.45GHz