0402DC-7N5XJRW
Coilcraft
Producto No:
0402DC-7N5XJRW
Descripción:
FIXED IND 7.5NH 1.65A 63MOHM SMD
En stock : 563
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 71 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 63mOhm Max
Inductance 7.5 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.4GHz