0402DC-9N1XJRW
Coilcraft
Producto No:
0402DC-9N1XJRW
Descripción:
FIXED IND 9.1NH 1.6A 70MOHM SMD
En stock : 1279
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 75 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 9.1 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.15GHz