0402DF-471XJRW
Coilcraft
Producto No:
0402DF-471XJRW
Descripción:
FIXED IND 470NH 340MA 670MOHM SM
En stock : 5738
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 670mOhm Max
Inductance 470 nH
Series 0402DF
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.07GHz