0402HM-120EHTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0402HM-120EHTS
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 12NH 500MA 140MOHM SMD
En stock : 7980
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm
Inductance 12 nH
Series 0402HM
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz