0402HP-180EKTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0402HP-180EKTS
Descripción:
FIXED IND 18NH 900MA 120MOHM SMD
En stock : 7803
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Inductance 18 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.55GHz