0402HP-510EKTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0402HP-510EKTS
Descripción:
FIXED IND 51NH 360MA 700MOHM SMD
En stock : 8000
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm
Inductance 51 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.3GHz