0402HP-9N5EHTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0402HP-9N5EHTS
Descripción:
FIXED IND 9.5NH 1.4A 80 MOHM SMD
En stock : 7980
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm
Inductance 9.5 nH
Series 0402HP
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.7GHz