0402M201N6R8BCT
Frontier Electronics
Producto No:
0402M201N6R8BCT
Descripción:
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0402
En stock : 10000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 6.8 pF