0402N111J500CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
0402N111J500CT
Descripción:
CAP CER 110PF 50V C0G/NP0 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 110 pF