Hogar / Tape / 0.5-50-3903-WHITE
minImg
0.5-50-3903-WHITE
3M (TC)
Producto No:
0.5-50-3903-WHITE
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DUCT CLOTH WHT 1/2"X 50YDS
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color White
Backing, Carrier Vinyl
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Series 3903
Length 150' (45.7m) 50 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Duct Tape
Width 0.50" (12.70mm) 1/2"