0538-014-A-5.5-18
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Producto No:
0538-014-A-5.5-18
Descripción:
CAP TRIM 5.5-18PF 200V CHAS MNT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.275" (6.99mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.375" Dia (9.53mm)
Product Status Obsolete
Series 538
Capacitance Range 5.5 ~ 18pF