0603AF-121XJRW
Coilcraft
Producto No:
0603AF-121XJRW
Fabricante:
Coilcraft
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 120NH 1.4A 89MOHM SMD
En stock : 9285
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.036" (0.91mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 89mOhm Max
Inductance 120 nH
Series 0603AF
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.15GHz