0603DC-11NXJRW
Coilcraft
Producto No:
0603DC-11NXJRW
Fabricante:
Coilcraft
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 11NH 2.17A 65MOHM SMD
En stock : 5476
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 94 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 2.17 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 11 nH
Series 0603DC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.25GHz