0603DC-43NXJRW
Coilcraft
Producto No:
0603DC-43NXJRW
Descripción:
FIXED IND 43NH 1.3A 176MOHM SMD
En stock : 2935
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 82 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 176mOhm Max
Inductance 43 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.1GHz