0603HC-120EHTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0603HC-120EHTS
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 12NH 750MA 71 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 38 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.043" W (1.80mm x 1.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 71mOhm
Inductance 12 nH
Series 0603HC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz