0603HM-120EGTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0603HM-120EGTS
Descripción:
FIXED IND 12NH 600MA 130MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Inductance 12 nH
Series 0603HM
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz