0603HP-1N8EJTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0603HP-1N8EJTS
Descripción:
FIXED IND 1.8NH 2.1A 33 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33mOhm
Inductance 1.8 nH
Series 0603HP
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 16GHz