0603HP-6N2EGTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0603HP-6N2EGTS
Descripción:
FIXED IND 6.2NH 1.7A 36 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 49 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm
Inductance 6.2 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz