0603LS-51NXJRC
Coilcraft
Producto No:
0603LS-51NXJRC
Fabricante:
Coilcraft
Paquete:
0603
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RF INDUCTOR, FERRITE CORE, 5% TO
En stock : 3635
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 12 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.044" (1.11mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Inductance 51 nH
Series 0603LS
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz