0603N9R1B500CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
0603N9R1B500CT
Descripción:
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 9.1 pF