0603X105K500CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
0603X105K500CT
Descripción:
CAP CER 1UF 50V X5R 0603
En stock : 632
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1 µF