Hogar / Fuses / 0698Q4000-02
minImg
0698Q4000-02
Bel Fuse Inc.
Producto No:
0698Q4000-02
Fabricante:
Bel Fuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MT 4A 350VAC 140VDC RAD
En stock : 311
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.016 Ohms
Color -
Approval Agency AEC-Q200, CE, cURus
Current Rating (Amps) 4 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 150A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.329" L x 0.157" W x 0.303" H (8.35mm x 4.00mm x 7.70mm)
Product Status Active
Series 0698Q
Voltage Rating - DC 140 V
Package / Case Radial, Box
Voltage Rating - AC 350 V