0805CQ-510EKTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0805CQ-510EKTS
Descripción:
FIXED IND 51NH 1A 120 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 65 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.065" W (2.29mm x 1.65mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Inductance 51 nH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz