0805CQ-5N6EKTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
0805CQ-5N6EKTS
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 5.6NH 1.6A 35 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 98 @ 1.5GHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.065" W (2.29mm x 1.65mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm
Inductance 5.6 nH
Series 0805CQ
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz