Hogar / Ceramic Capacitors / 0841-040-X5U0-103M
minImg
0841-040-X5U0-103M
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Producto No:
0841-040-X5U0-103M
Descripción:
CAP CER 10000PF 500V X5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.815" (20.70mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.375" (9.52mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.660" Dia (16.76mm)
Temperature Coefficient X5U
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 10000 pF