08S36-10-1-10N
Grayhill Inc.
Producto No:
08S36-10-1-10N
Fabricante:
Grayhill Inc.
Descripción:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Guía del usuario
Number of Positions 10
Number of Poles per Deck 1
Index Stops Continuous
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Flatted (3.17mm Dia)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 250mA (AC/DC)
Contact Finish Gold
Angle of Throw 36°
Actuator Length 9.53mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Depth Behind Panel 91.00mm
Circuit per Deck SP10T
Series 08
Voltage Rating - DC 28 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 115 V