0925R-184J
API Delevan Inc.
Producto No:
0925R-184J
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 22mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 33 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 69 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.4Ohm Max
Inductance 180 µH
Series 0925R
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 11MHz