HARTING
Producto No:
09620150440
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10A PG16
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Housing Finish | - |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material | Aluminum, Die Cast |
| Size | 10A |
| Thread Size | PG16 |
| Size / Dimension | 2.504" L x 1.201" W x 2.756" H (63.60mm x 30.50mm x 70.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lock Location | Locking Clip (1) on Base Bottom |
| Series | Han® EMC |
| Mfr | HARTING |
| Connector Type | Hood |
| Housing Color | - |
| Style | Top Entry |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 09620150 |