Prysmian Group
Producto No:
09816.99.01
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CABLE 16COND 18AWG BLACK 1=1FT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Usage | - |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | - |
| Shield Material | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0300" (0.762mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Super Vu-Tron® |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Shield Coverage | - |
| Length | - |
| Conductor Insulation | Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM) |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | Prysmian Group |
| Conductor Strand | 16/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket Color | Black |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.700" (17.78mm) |
| Base Product Number | 09816 |
| Number of Conductors | 16 |