0RQB-50Y05EG
Bel Fuse Inc.
Producto No:
0RQB-50Y05EG
Fabricante:
Bel Fuse Inc.
Paquete:
Quarter Brick
Descripción:
DC-DC 24-110V IN 5V 10A OUT 50W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 154V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 10A
Voltage - Input (Min) 14.4V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88%
Mfr Bel Fuse Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CSA, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 2.20" W x 0.59" H (60.6mm x 55.9mm x 15.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series 0RQB-50Y05x (50W)
Power (Watts) 50 W