0RQB-C0U12LG
Bel Fuse Inc.
Producto No:
0RQB-C0U12LG
Fabricante:
Bel Fuse Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.40" H (58.4mm x 36.8mm x 10.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 8.35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active Low
Series 0RQB-C0U
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 91%